Wiadomości - Wczasopedia.pl

Idź do spisu treści

Menu główne

Powrót do turystycznego raju? Czy Tunezja znów będzie hitem wyjazdowym dla Polaków?

Opublikowany przez Paweł Kunz w Destynacje w turystyce · 21/2/2018 21:39:54
Powrót do turystycznego raju? Czy Tunezja znów będzie hitem wyjazdowym dla Polaków?

Wakacyjny przebój, mający szansę podnieść się po spektakularnym upadku. Czy wrócimy do „przyjaznej Afryki”, która kusi niskimi cenami?

Tunezja to jeden z tych kierunków, który cieszył się dużym powodzeniem wśród Polaków. Przystępne ceny, gwarantowana słoneczna pogoda, plaże, egzotyka północnej Afryki – to wszystko sprawiało, że w tunezyjskich kurortach język polski rozbrzmiewał donośnie. Wszystko zmieniło się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, 3 lata temu. Ataki terrorystyczne, których ofiarą padli turyści, odwróciły ten stan rzeczy.
..

...
Musimy pamiętać, że corocznie na rynek wkraczają nowi turyści. W ubiegłym roku to blisko 400 tys. osób, dla których planowany wyjazd zagraniczny będzie tym pierwszym. Oni nie mają wiedzy o tym, gdzie warto jechać. I to jest właśnie szansa Tunezji – przewiduje Andrzej Betlej, prezes Instytutu Badań Rynku Turystycznego TravelDATA. – Często są to wyjazdy rodzinne, gdzie priorytetem jest piasek, morze, atrakcje dla dzieci. No i oczywiście cena. Tutaj Tunezja może być nie do pobicia – dodaje ekspert...

...
Eksperci wskazują na to, że Tunezja jest kierunkiem, który może ponownie stać się hitem sprzedażowym, zwłaszcza dla mniej zamożnych turystów z Polski.

Dane multiagentów wskazują na to, że Tunezja systematycznie pnie się w górę w rankingach sprzedaży. Jej udział w rynku ma istotną tendencję wzrostową – informuje prezes TravelDATA. – Klient premiowy jest wyeksploatowany, a dla „Polski B” Turcja staje się powoli zbyt droga – dodaje Andrzej Betlej. – Przy zwiększonych działaniach, które mogłyby podjąć biura podróży zainteresowane wysyłaniem do Tunezji swoich klientów, a mam tu na myśli m.in. Exim Tours, Itakę, Rainbow czy TUI, znów na plażach w tym kraju będzie tłoczno od turystów z Polski – prorokuje ekspert.
..


Źródła artykułu:


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego