Wiadomości - Wczasopedia.pl

Idź do spisu treści

Menu główne

Polska B pomoże turystyce

Opublikowany przez Puls Biznesu w Trendy w turystyce · 2/1/2018 10:57:06
Polska B pomoże turystyce

Zanosi się na kolejny rekordowy rok. Touroperatorom sprzyjają gospodarka, rząd, słaba pogoda, a nawet plajta Air Berlin. Zagrożeń brak.

...
Jeszcze więcej elementów sprzyjających branży wymienia Andrzej Betlej, prezes Instytutu Badań Rynku Turystycznego Traveldata. — Co prawda w 2018 r. nie odczujemy już efektu 500+, który pomógł turystyce w ubiegłym roku, ale pojawiają się inne strumienie pieniędzy: z przedwczesnych emerytur czy za deputaty węglowe. Do tego trzeba dodać niezły wzrost gospodarczy, rekordowe notowania rządu, bardzo dobre nastroje w społeczeństwie, fatalną pogodę latem 2017 r. oraz upadek Air Berlin, bo teraz o pozostawioną przez tę linię dziurę na niemieckim rynku bije się m.in. Ryanair, co oznacza, że nie będzie tak mocno walczyć o klientów w Polsce, a to dobre wieści dla touroperatorów — mówi Andrzej Betlej.

Turcja znów na fali

Zauważa, że w 2017 r. turystyka w naszym kraju z elitarnej stała się masowa, a Polska B wygenerowała większą część wzrostu rynku.

— Wahadło turystyki zorganizowanej przesunęło się na wschód, a nowi klienci biur podróży szukają tanich wakacji. To oznacza świetne perspektywy dla tańszych kierunków: Turcji i Egiptu. W 2017 r. touroperatorzy nie byli przygotowani na popyt na wyjazdy do tych krajów i za ten sam wyjazd do Turcji Polacy płacili o 100 EUR więcej niż Niemcy, ale w tym rozbudowali ofertę. Rezerwacje do Turcji urosły o 230 proc. Najlepiej tę sytuację wykorzystuje TUI — mówi Andrzej Betlej. Potwierdzają to prezesi największych touroperatorów.
..

Źródła artykułu:


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego