Wiadomości - Wczasopedia.pl

Idź do spisu treści

Menu główne

Wakacje w Europie mocno podrożały. Najbardziej w Hiszpanii

Opublikowany przez Gazeta.pl w Trendy w turystyce · 24/7/2015 01:37:40
Wakacje w Europie mocno podrożały. Najbardziej w Hiszpanii


Za tydzień pod palmami w wersji all inclusive zapłacimy w te wakacje średnio aż o 122 zł więcej niż rok temu. Najbardziej podrożały wczasy w Hiszpanii i Portugalii - nawet o 360 zł.

- Ten sezon jest już dla Tunezji stracony - komentują touroperatorzy największą zmianę w naszych wakacyjnych zwyczajach, patrząc na statystyki. Z danych systemu rezerwacyjnego MerlinX wynika, że po czerwcowym zamachu terrorystycznym w Sousse liczba rezerwacji w polskich biurach spadła aż o 47,1 proc. w skali roku. Nie pomogły drastyczne obniżki cen - nawet do 500 zł w porównaniu do zeszłego sezonu. Ale jednak urlop gdzieś trzeba spędzić. - Turyści, którzy odpuścili sobie Tunezję, wybierają przede wszystkim Bułgarię i Turcję - mówi Andrzej Betlej, prezes firmy badawczej TravelData. Częściej jeździmy też do Portugalii, Hiszpanii i Grecji, do której z kolei przestali jeździć Brytyjczycy i Niemcy - według biur podróży liczba urlopujących tu Polaków zwiększy się o 15 proc.

A wyższy popyt oznacza rosnące ceny - z danych TravelData wynika, że cena siedmiodniowego all inclusive w najpopularniejszych krajach odwiedzanych przez Polaków wzrosła w połowie lipca w skali roku o 122 zł. Najbardziej zdrożała Hiszpania - tydzień na Fuerteventurze kosztuje 3926 zł (drożej o 367 zł) od osoby, a na Teneryfie ok. 4,2 tys. zł (331 zł drożej). O ponad 350 zł zdrożał też urlop w Portugalii, a nieco mniej zdrożała Turcja (cena: 3 tys. zł, drożej o 150 zł) i Grecja (Kreta droższa o 42 zł, Rodos o 150 zł).

Z czego to wynika?
...Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego