Tematy branżowe - Wczasopedia.pl

Idź do spisu treści

Menu główne

Rok 2016 był udany dla biur podróży?

Opublikowany przez Tur-info w Trendy w turystyce · 3/1/2017 11:09:51
Rok 2016 był udany dla biur podróży?

Rok 2016 za nami. Wiele się działo, ale czy ten rok był udany dla biur podróży? Jakie trendy mogą obowiązywać w rozpoczętym Nowym Roku? Jakie wyzwania stoją przed polską turystyką?

Raporty PZOT pokazywały przez większą część sezonu wzrosty liczby klientów, jednakże warto mieć na uwadze, iż są one sporządzane na podstawie danych z tylko jednego systemu rezerwacyjnego i opisują tylko pewien wycinek rynku turystycznego.

Zdaniem prezesa Polskiej Izby Turystyki, rok 2016 był bardzo udany, zarówno dla turystyki wyjazdowej, jak też krajowej. Wzrosła liczba turystów podróżujących po Polsce oraz liczba turystów wyjeżdżających za granicę i choć dynamika sprzedaży pakietów czarterowych nieznacznie spadła, większość graczy zalicza ten rok do udanych. Z pewnością był znacznie lepszy niż mógł być, zważywszy na niesprzyjające otoczenie dla turystyki wyjazdowej i klimat geopolityczny zniechęcający do podróży. W tym kontekście pozytywne wyniki osiągnięte przez touroperatorów należy poczytywać za sukces.

Z sezonu zadowolony jest także Grecos, jego przedstawiciel podkreśla z jakimi wyzwaniami przyszło się mierzyć branży. Zarówno w roku 2015, jak i w 2016, branża turystyczna musiała mierzyć się z wieloma wyzwaniami, które wcześniej nie dotykały jej w takiej skali. Zamachy terrorystyczne przyczyniły się w sposób bezpośredni do wyhamowania sprzedaży jesienią 2015, a także do spadku popularności wyjazdów do Egiptu czy Tunezji. Na szczęście
...
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego