Tematy branżowe - Wczasopedia.pl

Idź do spisu treści

Menu główne

Sun & Fun zapowiada powrót do gry

Opublikowany przez turystyka.rp.pl w Firmy w turystyce · 29/12/2016 10:30:32
Sun & Fun zapowiada powrót do gry

Potwierdziły się informacje Turystyki.rp.pl – biuro podróży Sun & Fun zmieniło właściciela. Nowy inwestor planuje rozpocząć działalność pod tą marką w styczniu. A potem jeszcze dokupić dwie inne „średnie firmy" turystyczne w Polsce

Po kilku miesiącach niepewności i spekulacji jakie zapanowały na rynku, po tym jak Sun & Fun zawiesił działalność, firma rozesłała wczoraj komunikat do agentów, informujący, że zmieniła właściciela, przedłużyła gwarancję ("Sun & Fun czeka na gwarancję"), a w styczniu zamierza powrócić do dawnej aktywności.

Nowa spółka, stara marka

Od nowego roku marką Sun & Fun posługiwać się będzie spółka Blue Style, założona w Polsce przez czeskiego biznesmena tunezyjskiego pochodzenia Imeda Jeddaia. Jeddai jest właścicielem dobrze prosperującego biura podróży w Czechach pod tą samą nazwą - Blue Style. W tym roku firma miała 150 tysięcy klientów, co prawdopodobnie plasuje ją na tamtejszym rynku na trzecim miejscu pod względem wielkości. – Znalazła się też wśród stu czeskich przedsiębiorstw wyróżnionych przez premiera tego kraju jako dobrze zarządzane, rozwijające się, rozpoznawalne - mówi prezes spółki Sun & Fun Semir Hamouda.

Polski Blue Style ma według informacji z Krajowego Rejestru Sądowego dostępnej w internecie jednego członka zarządu, prezesa Imeda Jeddaia. Jego kapitał zakładowy to 5 tysięcy złotych. – To się już zmieniło. Kapitał został podniesiony do 1,95 miliona złotych, a w styczniu będzie podniesiony jeszcze bardziej, do miliona dolarów (około 4,3 miliona złotych – red.). Zmieni się też skład zarządu – wyjaśnia Hamouda. Być może te ruchy będą miały związek z wejściem do spółki jeszcze jednego, tym razem egipskiego inwestora, ale tego Hamouda nie chce na razie zdradzić.

Na razie jednak nowy właściciel znaku handlowego Sun & Fun nie zgłosił się do mazowieckiego urzędu marszałkowskiego po wpis do centralnej ewidencji organizatorów turystyki. Jak zapewnia Hamouda, zrobi to w styczniu. Wtedy też przedstawi całoroczną gwarancję ubezpieczeniową (według naszych wyliczeń będzie prawdopodobnie opiewać na około 10 milionów złotych). Na razie więc „stary" Sun & Fun przedłużył do końca stycznia gwarancję (19,2 mln złotych), której termin kończył się 31 grudnia. Pozwoli mu to
...

Źródła artykułu:


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego